UNESCO MÜZİK ŞEHRİ KIRŞEHİR’DE TÜRK HALK MÜZİĞİ BESTE YARIŞMASI YAPILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRK HALK MÜZİĞİ BESTE YARIŞMASI YAPILDI

BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: TARİH VE KÜLTÜR ŞEHRİ KIRŞEHİR, MİZİĞİN DE BAŞKENTİDİR!

Kırşehir Belediyesi’nin, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile birlikte düzenlediği “Ozanlar Yarışıyor” Konulu Türk Halk Müziği Beste Yarışması finaline 65 eser arasından 19’u 19 Mayıs 2022 Perşembe günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde jüri karşısına gelerek eserlerini seslendirdi.
İhsan Öztürk, Bayram Bilge Tokel, Özgen Gürbüz, Prof. Dr. Okan Murat Öztürk, Gülşen Kutlu, Kubilay Dökmetaş, Eren Gün, Hasan Albayrak, Hasan Albayrak, Necati Koçak, Cumhur Uzun, Levent Derinyol, Prof. Dr. Kubilay Kolukırık ve Prof. Dr. Cenk Şahin’den oluşan Jürinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren eserler ve eser sahipleri:

1.’lik ödülü alan besteci Cem Cansız (Bir Güzelin Sevdasına Düşünce)
2.’lik ödülü alan besteci Zeynep Atagür (Dar mı da Geldi Şu Koca Yüreğime)
3.’lük ödülü alan besteci Ferhat Durmuş (Aşkı Olan Pir Güzeli)

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun milletvekilimiz Metin İlhan’la birlikte katıldığı yarışma finalinde dereye giren yarışmacılara da ödülleri verildi. Başkanımız Ekicioğlu, yarışma sonrası yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:
“Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’in UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil olması için yapılan başvurunun 2019 yılında olumlu sonuçlanmasıyla birlikte, Türkiye’de UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan ilk şehir olmamızla birlikte bir dizi program, konser ve kültür-sanat etkinliğini hayata geçiren Kırşehir Belediyesi olarak bu kapsamda, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile Birlikte “Ozanlar Yarışıyor” konulu Türk Halk Müziği Beste Yarışması düzenledik.
Yapmış olduğumuz yarışma duyurusunun ardından onlarca eserin iletilmesi yaptığımız iş açısından bizleri mutlu etti. 29 Nisan’da sona eren başvuruların ardından toplam 65 eser arasından 19’u ön elemeden geçti. Ve bugün de finale kalan eserleri dinleme fırsatı bulduk.
Bu vesileyle, yarışmaya başvuruda bulunan tüm katılımcılara teşekkür ediyor; dereceye giren tüm sahiplerini de kutluyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
UNESCO MÜZİK ŞEHRİ KIRŞEHİR’DE TÜRK HALK MÜZİĞİ BESTE YARIŞMASI YAPILDI

Bizi Takip Edin