T.S.D MİLAS ŞUBESİNDEN MİLAS’TA GÖREV YAPAN YEREL BASINI’NA ANLAMLI ZİYARET

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur.  24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır.

Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına olan güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış  bilgilendirilerek yönlendirilmesinin  önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin,toplum bilincinin ve refah düzeyinin korunmasının en büyük güvencesidir.

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır. Türkiye sakatlar derneği Milas şubesi Tarafından Dernek Başkanı Hüsnü Tevşi dernek üyesi Hüseyin Doğan tarafından Milas’taki yerel basın temsilcilerine teşekkür belgesi taktim edildi
Bu sebeple 24 temmuz “gazeteciler ve basın bayramı”nızı kutluyor ,saygılarımı sunuyorum.

Türkiye Sakatlar Derneği Milas Şube Başkanı

HÜSNÜ TEVŞİ

3
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
T.S.D MİLAS ŞUBESİNDEN MİLAS’TA GÖREV YAPAN YEREL BASINI’NA ANLAMLI ZİYARET

Bizi Takip Edin