MİLAS TÜRKÜ DOSTLARI KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ İLK GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MİLAS TÜRKÜ DOSTLARI KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ İLK GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Milas’ta Kenan Demir öncülüğünde bir grup türküseverin geçtiğimiz Mart ayında kurduğu Milas Türkü Dostları Kültür ve Sanat Derneği, 1’nci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel kurulda yeni yönetim ve denetim kurulları belirlendi.

Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Toplantı Salonu’nda gerçekleşen genel kurulda divan başkanlığına Abdullah Sungur, Divan Katipliğine Filiz Oğuzhan ve Michael James Aşkar seçilirken genel kurul, yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Genel kurulun açılış konuşmasını kurucu başkan Kenan Demir yaptı. Demir; “Her şeyden önce asli görevimiz bu kentin sosyal yaşamına renk katmak, sosyal etkinliklerin sayısını ve niteliğini arttırmak için çaba harcamak. Kısaca insanlarımızın yüreklerine dokunmak istiyoruz. Bu toprakların insanı türkü dinler, türkü söyler. Derdini, sevincini, acısını, mutluluğunu türkü ile ifade eder. Ülkenin yedi coğrafi bölgesinden yükselen türküler, hepimizin hayatına dokunan, anılarımızı süsleyen, bizler de derin izler bırakan kültürümüzün önemli bir parçasıdır.
İşte bir grup türküseverin biraraya gelerek kurduğu bu dernek, kısa zamanda geniş bir aileye dönüştü. Önümüzdeki yıllarda sayımız daha da artacak, etkinliklerimizle insanlarımızın gönüllerine gireceğiz” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.
Dernek Başkanı Demir’in ardından dernek saymanı Fulya İyiol, mali raporu okudu ve rapor, üyeler tarafından oybirliğiyle ibra edildi. Kısa sürede derneğin gerçekleşen faaliyetleri de bir rapor halinde okunarak üyelerin oylarına sunuldu. Faaliyet Raporu’nun da oybirliğiyle ibra edilmesinin ardından Dernek Başkan Yardımcısı Gürsoy Doğan, üyelere dernekle ilgili genel bir bilgi aktarımında bulundu. Doğan, dernek binasının fiziki açıdan yetersiz olduğunu ve bu nedenle çalışmalarda zorlanıldığını belirtti. Doğan; “30 Ağustos ve Eylül ayının içinde Neşet Ertaş anma programı düzenleneceğini belirterek; “Sivil toplum kuruluşlarıyla ortak proje üretmek, Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle halk oyunları kursu açmak istiyoruz. Özellikle gençlere dönük projelere ağırlık vereceğiz” dedi.
Dernek Başkan Yardımcısı Doğan’ın ardından Dernek Üyesi Nükhet Ertek de kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından 3 yıl görev yapacak asil ve yedek yönetim kurulu üyeleriyle, denetleme kurulunun seçimine geçildi. Yapılan oylamanın sonunda yeni yönetim şu isimlerden oluştu:
Kenan Demir, Olcay Aydilek Kır, Gürsoy Doğan, Abdullah Sungur ve Kubilay Sonar asil üyeliklere seçilirken, denetleme kurulu asil üyeliklere ise; Rabia Ankaralı, Sabahattin Akan ve
Nilgün Muhlacı seçildiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MİLAS TÜRKÜ DOSTLARI KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ İLK GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Bizi Takip Edin