KADİRLİ’de UNESCO ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR ve SANAT FESTİVALİ 13-15 Mayıs 2022 TARİHİNDE YAPILDI..

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadirli Uluslararası Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali’
(UNESCO Yolunda Karatepe)
13-15 Mayıs’ta 2022, Kadirlide yapıldı.

     Kadirli, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kadirli Kaymakamlığı tarafından desteklenen Kadirli Belediyesi ana sponsorluğunda, 13-15 Mayıs 2022 tarihlerinde 1. Uluslararası Kadirli Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali'ni yaptı.   
     Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Federasyonu (ASKEF) ve Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) işbirliğiyle gerçekleşen  festivale, 7 ülkeden, 6 akraba topluluklarından 100 den fazla şair, yazar, ses ve saz sanatçısı ve ressama  ev sahipliği yapan festivalin amacı; Kadirli’yi ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları Geçici listesinde yer alan Karatepe Açık Hava Müzesinin, ülkemizde ve dünyada tanınırlığını artırmaktır. Bu amaçla yapılan çalışmalar kapsamında düzenlenen festivalin  teması ‘UNESCO Yolunda Karatepe’ olarak belirlenmiştir.

Ana sponsorluğunu Kadirli Belediyesinin yaptığı festival Kadirli’deki tüm kamu kurum ve kuruluşları, Kadirli Ticaret ve Sanayi Odası, Kadirli Organize Sanayi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Kadirli Halk Eğitim Merkezi, Kadirli Gençlik Merkezi, Kadirli Gazeteciler Cemiyeti, Kadirli Şoförler Odası Kadirli Ağaç İşleri ve İnşaat Sanatkârları Esnaf Odası, Kadirli Bakkallar Bayiler Esnaf Odası, Kadirli Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Kadirli Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası, Kadirli Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası, Kadirli Gıda Maddeleri Odası, Kadirli Terziler ve Kunduracılar Esnaf ve Sanatkârları Odası ile siyasi partilerin ilçe örgütleri, Muhtarlarımız, tüm Sivil Toplum Kuruluşları ve Kadirli halkı ve sponsorlarımız tarafından desteklenmektedir.
Kadirli Festivali Programı kapsamında gerçekleşen renkli kortej yürüyüşü, kostüm yarışması, konserler, resim ve fotoğraf sergileri, piyano resitali, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tiyatro grubu, gençlik korosu konseri ve tüm diğer etkinlikler yüksek katılımla gerçekleşti. Ayrıca festivale yurtdışından katılan sanatçılar’ın kimlikleri yanında, akademisyen, milletvekili ve iş insanı gibi farklı kimliklerinin olması nedeniyle bu ülkelerle sosyal, kültürel ve ekonomik bağların güçlendirilmesi hedefleniyor.

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) ve
Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Federasyonu (ASKEF)

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KADİRLİ’de UNESCO ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR ve SANAT FESTİVALİ 13-15 Mayıs 2022 TARİHİNDE YAPILDI..

Bizi Takip Edin