EGE ÜNİVERSİTESİ ve İZMİR İl Milli EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ ile DÜZENLENEN ‘ART-İZ ULUSLARARASI KARMA RESİM SERGİSİ AÇILDI…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan ‘ArtİZ Uluslararası Karma Resim Sergisi’ Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde açıldı.  Ev sahipliğini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinin üstlendiği, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen sergi 16-22 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışa Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Füsun Topsümer, Prof. Dr. Elif Yıldız, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, Sergi küratörü EÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zühal Özel Sağlamtimur, Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel Ildızlı ve öğretmenler katıldı.

Küratörlüğünü Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zühal Özel Sağlamtimur, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sanat Atölyeleri Yürütücüsü Ertan Zorteymur ve Emel Atalay’ın yaptığı sergide Benan Aydın, Filiz Hallıoğlu, Özlem Öz, Dilek Yıldırım, Hatice Akar, Sevil Bekiş, Erkan Kösem, Nebahat Şakar, Yeşim Gülsever, İspanya’dan Edward Michael Rios, İran’dan Ehşan Sarajnejad, Dağıstan’dan Patimat Guseynova, Lübnan’dan Waleed Tamimi Jordan’ın eserleri sergileniyor.

“Resim kelimeleri olmayan bir şiirdir” anlayışıyla hazırlanan ‘ArtİZ’ Uluslararası Karma Resim Sergisi’ sanatçıları, serginin temasını eserlerinin dinamik, devinimsel ve diyagonal hareketler ile statik, dingin ve devinimsiz ritmik dengenin kompozisyonlardaki bütünsel görünümünün belirlediğini dile getiriyor. Sergi konsepti, sanatçıların kendi zihinlerinde tasavvur ettiği imgeleri kurgularken, modern bir üslupla kendi iç dünyalarıyla, yaşadıkları günümüz dünyasını irdeliyor.

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EGE ÜNİVERSİTESİ ve İZMİR İl Milli EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ ile DÜZENLENEN ‘ART-İZ ULUSLARARASI KARMA RESİM SERGİSİ AÇILDI…

Bizi Takip Edin