ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR ADALET’SİZ ADALETE KARŞIYIZ DR.HANDAN TOPRAK BENLİ’NİN YANINDAYIZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
BAŞKAN AŞKAR: HANDAN TOPRAK’IN YANINDAYIZ

Gazeteci Dünya Barış Elçisi DSP’li Halkın Seçmiş Olduğu Başkan Michael James AŞKAR, DSP Genel Başkan Yardımcısı Handan TOPRAK BENLİ ’nin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Bir suç unsur yoksa ve günahsız bir insanı mağdur ettiğiniz için tutuklu olarak Cezaevinde geçirilen günlerin hesabını hangi babayiğitler verebilecek” dedi.
DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, başkanlığı döneminde 100’lerce insana anne şefkati ile yaklaşmış birçok gariban aileye destek olan Avcılar Belediye eski başkanı Handan Toprak’ın mazlumların yanında olup haksızlıklara boyun eğmemiş dik duruşuyla tam bir anne siyasetçi bir doktor olduğuna vurgu yaparak, “Halkın seçilmiş eski bir Belediye Başkanını Sayın Dr. Handan Toprak’ı ihaleye fesat karıştırmak ve resmî belgelerde sahtecilik iddiasıyla tutuklu yargılamak nasıl bir adaletsizliktir. Her alanda olduğu gibi Yargıda da çifte standardın olduğu alenen bu tutuklamayla mühürlenmiştir. Burada çok büyük bir tezat ve haksızlık söz konusudur. Keza gerçek suçlular aranıyorsa en küçük örnek vermek gerekirse pandemiyi fırsat bilip binlerce insanın sağlığıyla oynayıp rant yapanları unutmayın. İhaleye fesat karıştıranları arıyorsanız Gerçek adalet diyorsanız öncelikle Bakanlığı döneminde kendi şirketi aracılığıyla ihaleyi ucuza kapatıp fahiş fiyatla insanlara Dezenfektan satan Eski Bakanı tutuklayın. Bu suç belgelerle sabit olmasına rağmen, Yargı da maalesef kayda değer hiç bir işlem yapılmamış ve konunun kapatılması için çaba harcanmıştır. Asla kaçma ihtimali olmayan, tüm delillerin toplanmış olduğu bir konuda duruşuyla, tavırlarıyla, yardımseverlikleriyle, nezaketiyle tanınan Sayın Dr. Handan TOPRAK BENLİ’NİN tutuklanmasının asıl amacı siyasi değil de nedir. Baskı ve yıldırma politikası ile kimse halkın, adaletin, özgürlüğün simgesi olan DSP- Demokratik Sol Parti’yi yıpratamaz. Gerçek Solcuları değil iktidar cihanı alem birleşse hedeflerinden ve ilkelerinden vazgeçiremez” dedi.
DSP’li Halkın Seçtiği İl Başkanı Michael james Aşkar, açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Yalaka ve yandaş olmadığı için toplumun saygın insanlarını adaletli bir şekilde yargılamadan, yıpratmak için gözaltına alıp tutuklarsanız zaten sallantıda olan hukuka güven tamamen zedelenir. Maalesef toplum zihninde oluşan yargı sistemi şudur; Sayın Dr. Handan Toprak, Eski bir AKP’li Belediye Başkanı veya Yalaka olsaydı Yargı bu iddialardan ötürü bu tutuklama kararını verebilir miydi? Bunu düşünmemek elde değil. DSP’nin ve Gerçek Solcuların adına Sayın Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak adına ve insan hakları adına bu yaşanan olaylardan dolayı çok üzgünüm. Bu yanlış Adaletsiz durumdan bir an evvel dönülmeli ve yargılamanın tutuksuz bir şekilde devam etmesi hukuka olan güvenin sarsılmaması adına çok acil ve önemlidir.
Şayet Ortada kanıtlanmış bir suç unsuru varsa Kanıtlanır ve rastlanırsa o zaman Adaletin kestiği parmak acımaz der ve Yargı gereğini yapsın deriz. Bir suç unsur yoksa ve günahsız bir insanı mağdur ettiğiniz için tutuklu olarak Cezaevinde geçirilen günlerin hesabını hangi babayiğitler verebilecek. Suçsuz bir insanın bu mübarek ramazan aylarında ailesinin yanında olması gerekirken. Bu vebal çok büyüktür. DSP Muğla İl Örgütü ve Gerçek Demokratik Sol Partililer Olarak Haksızlıklara karşı, Halkımızın ve Sayın Dr. Handan Toprak hanımefendinin arkasındayız. Adalet Mülkün Temelidir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR ADALET’SİZ ADALETE KARŞIYIZ DR.HANDAN TOPRAK BENLİ’NİN YANINDAYIZ

Bizi Takip Edin